• Slide1
  • Slide3
  • Slide4

16+5 lůžek

venkovní posezení

zahrada

wi-fi

parkování

lyžárna
a kolárna

gril

dětské hřiště

Aktivní dovolenou je možno trávit několika způsoby, které najdete v blízkosti našeho ubytování. Jarní měsíce je vhodné započít vycházkami lesem, prozkoumání jeskyní Na Pomezí či Na Špičáku, návštěvou Tančírny v Račím údolí, zámku Jánský vrch, Zlatého chlumu a nespočet dalších památek. V létě jsou pro koupání vhodné zatopené lomy v bezprostředním okolí. I rybáři si přijdou na své nejenom za hranicemi Polska u Otmuchowského jezera, ale i v blízkém okolí.

Okolí Vápenné i celých Jeseníků skýtá nespočet cyklistických tras, které vás zavedou i do nedalekého Polska.

Pro upevnění svého zdraví navštivte legendární procedury jesenického léčitele Vincenze Priessnitze, jež se nachazejí v horské přírodě lázní Jeseník.

Adrenalinové zážitky je možné začít tzv. boulderingem, jež je druh lezení provozovaný bez lana na malých skalních blocích, kterých je v okolí Vápenné na 800. Pro milovníky tzv. single trailů se v blízkosti nachází speciálně upravená síť stezek (trailů) Rychlebské stezky.

Zimní sezónu je možné započít u nás na zahradě zkušební či první jízdou pro nejmenší a začátečníky. Pro pokročilejší bychom již doporučovali lyžařské areály v těsné blízkosti ubytování a to Lázeňský vrch či ski centrum Miroslav v Lipová-lázně.
Ve vzdálenější obci Ramzová se nachází lyžařský areál se čtyřmi sjezdovkami, sedačkovou lanovkou a kotvou, dalšími areály jsou Petříkov, Branná, Jeseník-lázně.

Ani běžkaři nepřijdou zkrátka, v oblasti se nachází dostatečné kilometry upravovaných běžkařských tras, na základě kterých je možno navštívit místa/památky, které jste nestihli v létě.

AKTIVITY

VODA HOUBY BOULDERY
CYKLISTIKA TURISTIKA
LYŽE BĚŽKY SÁŇKY